Spotkajmy się na

Sanktuarium Miłośierdzia Bożego w Myśliborzu © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone   |   Polityka Prywatności

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża

Adres: ul. Kościelna 17, 74-300 Myślibórz

Telefon: (95) 747-32-05

Komórka: 531-749-730

E-mail: biuro@sanktuarium-mysliborz.com.pl

Kwi

Sesja wiosenna Kapituły Myśliborskiej.

Ogłoszenie laureatów Myśliborskiej Róży Miłosierdzia.

Patronat honorowy:

- Metropolita Szczecińsko- Kamieński, Arcybiskup Andrzej Dzięga

- Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska - Kulesza

- Starosta Myśliborski, Danuta Patkowska

- Burmistrz Miasta i Gminy, Piotr Sobolewski

Patronat naukowy:

Dziekan Wydziału Teologicznego US

Organizatorzy:

- Instytut im. bł. Ks. Michała Sopoćki "Ignis Misericordiae"

- Bractwo bł. ks. Michała Sopoćki

- Fundacja Społeczności Lokalnych Klaster Społeczny "Uwierz w Siebie"

III Myśliborskie Sympozjum Miłosierdzia  "Wychowawca człowiekiem miłosierdzia".

Paź

Rekolekcje dla tych co kochają Miłosierdzie Boże -  FAUSTYNALIA

paz

Poranna Msza św. o godzinie 8:00. pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Henryka Wejmana będzie sprawowana w intencjach poleconych za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki oraz w intencji jego kanonizacji. Intencje można wypisać na kopertach, które znajdują się na stoliku pod chórem. Zapisane intencje prosimy przynieść do zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Błogosławionego                             i możliwość uczczenia jego relikwii.

Msza święta i nabożeństwo ku czci bł. Michała Sopoćki

14 - 16.

09.

Instytut IGNIS MISERICORDIAE im. bł. Michała Sopoćki zaprasza do udziału w II Myśliborskim Kongresie Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie Boże w dziełach bł. Michała Sopocki”, który odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w dniach 14 – 16 września 2018 r.

Celem kongresu jest godne uczczenie 25 rocznicy ustanowienia sanktuarium w Myśliborzu, 130 rocznicy urodzin Błogosławionego i 10 rocznicy jego beatyfikacji w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kongres został objęty patronatem honorowym przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, zaś patronat naukowy nad kongresem objął Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Powołano Radę Programową w następującym składzie:

- bp dr hab. Henryk Ciereszko – przewodniczący – Białystok,

- bp dr hab. Henryk Wejman – prof. US Szczecin,

- ks. prof. dr hab. Józef Zabielski – UKSW Warszawa,

- ks. dr hab. Grzegorz Wejman – prof. US Szczecin,

- ks. dr hab. Kazimierz Dullak– prof. US Szczecin,

- dr hab. n. med. Leszek Sagan – prof. PUM Szczecin.

- o. dr Jacek Paszko - Benedyktyni Tyniec

Nad całością czuwa komitet organizacyjny pod przewodnictwem ks. kan. Janusza Zachęckiego, kustosza sanktuarium i dyrektora Instytutu IGNIS MISERICORDIAE.

W programie kongresu jest sesja plenarna oraz cztery panele tematyczne: Bł. Michał Sopoćko jako 1)Teolog miłosierdzia, 2) Wychowawca i patriota, 3) Działacz społeczny, 4) Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kongresie, a wzięcie udziału prosimy zgłaszać mailem na adres: kongressopocko2018@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel. 531 687 526 do 13 września 2018 r.

II Myśliborski Kongres