Spotkajmy się na

Sanktuarium Miłośierdzia Bożego w Myśliborzu © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone   |   Polityka Prywatności

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża

Adres: ul. Kościelna 17, 74-300 Myślibórz

Telefon: (95) 747-32-05

Komórka: 531-749-730

E-mail: biuro@sanktuarium-mysliborz.com.pl

Instytut im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki

Cele Instytutu

" Ignis Misericordiae"  im. bł. Michała Sopoćki

" Praesentum vestibulum moleste lacusem enean nonummy hendreri tum maurisem. Phasellus porta. Fusce sus. Vestibulum libero nisl, porta vel, scelerisque eget, malesuada at, neque. Vivamus eget nibh. Etiam curs us leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros.

Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Suspendisse sollicitudin velit sed leo. Ut pharetra augue nec augue. Nam elit magna, hendrerit sit amet, tincidunt ac, viverra sed, nulla. Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem, interdum vitae, dapibus ac, scelerisque vitae, pede."

Instytut im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki

Cele Instytutu

Sympozjum 2017

III Myśliborskie Sympozjum Miłosierdzia

"Wychowawca człowiekiem miłosierdzia"

Sesja wiosenna Kapituły Myśliborskiej.

Ogłoszenie laureatów Myśliborskiej Róży Miłosierdzia.

Patronat honorowy:

- Metropolita Szczecińsko- Kamieński, Arcybiskup Andrzej Dzięga

- Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska-Kulesza

- Starosta Myśliborski, Danuta Patkowska

- Burmistrz Miasta i Gminy, Piotr Sobolewski

Patronat naukowy:

Dziekan Wydziału Teologicznego US

Organizatorzy:

- Instytut im. bł. Ks. Michała Sopoćki

"Ignis Misericordiae"

- Bractwo bł. ks. Michała Sopoćki

- Fundacja Społeczności Lokalnych

Klaster Społeczny "Uwierz w Siebie"

Kongres 2017

UCHWAŁA I MYŚLIBORSKIEGO KONGRESU MIŁOSIERDZIA

z dnia 6.10.2013 r.

Wyrażamy należny szacunek i wdzięczność wszystkim osobom, które przez 20 lat, ożywione duchem Miłosierdzia Bożego, czerpiąc  z opatrznościowej obecności w Myśliborzu bł. ks. Michała Sopo0ćki, odkrywając przesłanie  św. Faustyny Kowalskiej, kierujemy myśli, serca i dłonie ku potrzebom i biedom duchowym i materialnym naszych środowisk. W dobie jednoczącej się Europy, zachęceni ogólnokościelnym pragnieniem realizacji dzieła Nowej Ewangelizacji podjęliśmy prace I Myśliborskiego Kongresu Miłosierdzia.

Zgromadzeni w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przepojeni światłem Miłosiernej Łaski Bożej spływającej za pośrednictwem modlitwy, treści zawartych w licznych wykładach, za pośrednictwem warsztatów, dzięki wymianie zdań i usłyszanym świadectwom zdobyliśmy przekonanie, że konieczne jest stałe kontynuowanie szczerej modlitwy pełnej ufności, poszukiwań duchowych i intelektualnych oraz konstruowanie konkretnych rozwiązań praktycznych, dzięki którym wartość miłosierdzia jest szansą integrowania społeczności lokalnej w kształtowaniu środowiska bardziej ludzkiego.

Wspomniane zadania mogą być skutecznie realizowane dzięki konkretnej strukturze przyjmującą roboczą nazwę formy prawnej. Postanawiamy powołać Myśliborski Instytut Miłosierdzia Bożego i bł. Ks. Michała Sopoćki . Jego celem będzie odkrywanie głębi daru Bożego Miłosierdzia, jak mówi św. Faustyna  " zachwyt płomieniem miłości", uczenie się być " bezinteresownym darem  z samego siebie, jak dobrze służyć braciom i pomagać bliźnim , jak zaradzać wielorakim potrzebom, zagubieniu i biedzie duchowej i materialnej sióstr i braci.

Powierzając Miłosiernemu Bogu owoce kończącego się  I Myśliborskiego Kongresu Miłosierdzia prosimy o wstawiennictwo bł. Ks. Michała Sopoćkę, modląc się o jego kanonizację oraz św. Faustyny, Apostołki Miłosierdzia Bożego.

Powierzamy Bogu Miłosiernemu nasz los, pragnienia, myśli  i wszelkie owoce pracy rąk, wszystkich dzielących sie dobrem i miłością, zwłaszcza z odrzuconymi i obciążonymi różnymi biedami duchowymi  i materialnymi i z pokorą wołamy " Jezu ufam Tobie"

INORMACJE NA TEMAT TEGOROCZNEGO KONGRESU WKRÓTCE